El Rial omaní (código ISO OMR) es la moneda oficial del Sultanato de Omán. Esta moneda la emite el Banco Central de Omán desde 1977. Un Rial omaní se divide en 1.000 Baisas.

Billetes y monedas de Rial omaní

Actualmente, circulan por Omán monedas de 5, 10, 25 y 50 Baisas.

En cuanto a los billetes de Rial omaní y Baisas, los podrás encontrar de 100 y 200 Baisas y de ½, 1, 5, 10, 20 y 50 Riales. Los billetes de 100 Baisas son verdes y los de 200, azules. Por su parte, los billetes de 1/2 y 1 Rial son violetas, los de 5 Riales rojos, los de 10 marrones o azules, los de 20 azules y los de 50 Riales violetas también. 

İlginç gerçekler

  • El Rial omaní es la cuarta moneda más sobrevaluada del mundo junto con el dinar kuwaití, el dinar bahreiní y la antigua lira maltesa.
  • Antes de 1949, cuando Omán lo formaban los territorios de Omán y Mascate, la moneda en circulación era la rupia del Golfo.

Sembol:

ر.ع.

ISO:

OMR

Veriliş tarihi:

1977

Yetki:

Banco Central de Omán

Online para siparişleri: en iyi fiyat garantisi

Online sipariş verin ve seçtiğiniz şubeden paranızı alın

ONLINE SİPARİŞ

Döviz alım-satım işleminizde bankanız yerine neden bizi tercih etmelisiniz?

    Global Exchange Global Exchange     Cadde üzerindeki bankanız
Çok sayıda para birimi   48. Biz uzmanız.   Sadece belirli para birimleri. Seyahat parası bankalar için sadece ikincil bir iştir.
Çeşitli döviz cinsleri mevcut   Şubelerimizde anında çeşitli para birimlerine erişilebilirlik. Tıklayın veya Şubelerimize gelin.   Eğer egzotik paranızı gerçekten alabilirlerse, paranızı elinize almadan önce bankanıza bir kaç ziyaret hazırlayın
Giderler   Internet üzerinden yapacağınız para siparişlerinde; işlem marjı üzerinden % 15 indirim , teslimat günü havaalanında ödeme imkanı bulunmaktadır.   Banka kendi marjı yanısıra komisyon da ekler
Farklı banknotlar mevcut   Global Exchange'de, tüm ödeme ihtiyaçlarınız için uyarlanmış farklı değerlere sahip çeşitli banknotlar elde edersiniz.   Hayır. «Büyük» banknotlar ile ödeme yaparken, yabancı dilde itiraz ve şikayetler için hazırlanın.