Yasal hükümler ve koşullar

Gelecek küreseldir, Global Exchange'in bir parçası olun.

Bu yasal koşullarda bahsedilen hizmetler; sağlayıcı olarak bizim sorumluluklarımızı ve müşteri olarak sizin hak ve sorumluluklarınızı belirleyen yasal hüküm ve koşulların yanı sıra, şubelerde tahsil edilmek üzere döviz rezerve etmek ile ilişkili bilgiler uyarınca sağlanacaktır.

Gizlilik Politikamız kişisel verilerinizin korunması amacıyla da uygulanabilecektir.

Bu web sitesi YENİGÖL MAH. SERİK CAD. DIŞ HATLAR 2 NOLU TERMİNALİ 100 /4, MURATPAŞA/ ANTALYA adresinde kurulan 3961009648 numaralı bir limitet şirket olan GLOBAL EXCHANGE DÖVİZ TİCARET YETKİLİ MÜESSESE A.Ş. (Bundan sonra "Global Exchange" olarak anılacaktır) tarafından işletilmektedir. Şirketimiz Antalya Ticaret Sicili'nde 99140 şirket numarası ve 0396100964800001 MERSİS numarası ile tescil edilmiştir. Global Exchange ayrıca Türk Parasının Kıymetini Koruma hakkında 32 sayılı Karara ilişkin 2006-32/45 sayılı Tebliğin 9. Maddesi ile Geçici 1. Maddesi uyarınca A Grubu Döviz Şirketi olarak tescilli olup Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenmektedir.

GLOBAL EXCHANGE DÖVİZ TİCARET YETKİLİ MÜESSESE A.Ş'ye (Global Exchange) ait web sitelerinin kullanım hükümlerini Yasal Uyarı'da bulabilirsiniz.

I.- ŞUBE İÇİ TAHSİLATLI ÇEVRİMİÇİ REZERVASYONLAR: KOŞULLAR.

Global Exchange, bu hizmet ile size dilediğiniz dövizi rezerve ederek şubelerimizden çekme ve şubelerimizde ödeme yapma olanağı sunar ("şube içi tahsilatlı rezervasyon").

1. REZERVASYON SÜRECİ.

(+90) 242 330 4011 numaralı ücretsiz telefonu arayarak veya adresi aşağıda verilen web sitemizi kullanarak rezervasyon yaptırabilirsiniz: https://www.globalexchange.com.tr

Web sitesinden rezervasyonlarınızı Türkçe, İngilizce ve İspanyolca dillerinde yaptırabilirsiniz.

Fiziki olarak stokta sadece belirli para birimleri bulunduğu için rezervasyonlar yalnızca mevcut para birimlerinde yapılabilir. Her bir döviz talebi için elde bulunma durumuna göre tahsilatın tahmini zamanı ve tahsilatın yeri web sitesinde belirtilecektir.

Her durumda, Global Exchange'in müşteriyle iletişime geçebilmesi ve rezerve edilen tutarı usulüne uygun bir şekilde teslim edebilmesi için müşterinin geçerli bir kimlik ile birlikte bir e-posta adresi ve telefon numarası vermesi gerekmektedir.

Rezerve edilen tutarlar, her bir takvim ayı, üç ayı ve yılı başına bir maksimum değerle sınırlandırılabilir.

2. DÖVİZ KURU, ÜCRETLER VE MASRAFLAR.

Şube içi tahsilatlı bir rezervasyon gerçekleştirdiğinizde, seçilen tahsilat şubesine göre değişiklik gösterebilen tahmini döviz kuru (fiyat), ücretler ve masraflar hakkında telefonla veya çevrimiçi olarak bilgilendirilirsiniz. Rezerve edilen tutar, tahsilat günü belirtilen şubede ödenecektir.

Döviz alım satımı yapma yetkisi olan kuruluşların resmi döviz kurlarını uygulamakla yükümlü olmadıkları ve ticari kar payı ve/veya ücret uygulayabilecekleri unutulmamalıdır.

3. ÖDEME YÖNTEMİ.

Rezerve edilen tutar, nakden ve defaten veya banka kart ile ödemeye izin veriliyorsa kart aracılığıyla kullanıcının seçtiği şubede ve günde ödenir.

4. REZERVASYON ONAYI.

Şube içi tahsilat rezervasyonu yaptırdığınızda, bizim bu rezervasyonu kabul etmemizin ardından işleme ilişkin aşağıdaki ayrıntıları içeren bir onay e-postası alırsınız: yaklaşık fiyat, ek masraflar, ödeme yöntemi, tahsilat adresi ve tahsilatın yapılacağı gün ve zaman dilimi.

Rezervasyonun kullanıcı tarafından kabul edilmemesi durumunda kullanıcı için herhangi bir yükümlülük oluşmaz.

5. REZERVE EDİLEN TUTARLARIN TAHSİLATI.

Rezerve edilen tutar, onay e-postasında belirtilen şubede ve günde teslim alınmak üzere hazır olacaktır.

Rezerve edilen tutar yalnızca rezervasyonu yapan kişiye teslim edilir, dolayısıyla müşterinin geçerli bir kimlik ibraz etmesi gerekmektedir.

Rezerve edilen tutarların tahsilatı, Para Aklamanın ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Düzenlemeleri uyarınca geçerli olan ayrıntılı inceleme ve iç denetim önlemleriyle uyumlu şekilde yapılacaktır.

6. KALİTE GARANTİSİ.

Global Exchange, teslim edilen dövizlerin en üst kalitede ve basıldığı ülkede yürürlükte olan döviz ile eşdeğer olduğunu garanti etmektedir.

7. İPTAL VE İADE POLİTİKASI.

1. İptaller:

Kullanıcı, seçilen şubeden teslim alma tarihi geçmeden önce rezervasyonu iptal edebilir. Kullanıcıya hiçbir şekilde ücret yansıtılmaz.

Rezervasyonu iptal etmek için müşterinin (+90) 242 330 4011 numaralı ücretsiz telefonu arayarak en kısa zamanda Global Exchange'in Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmesi ve rezervasyon numarasını bize bildirmesi gerekir.

Her halükarda, kullanıcının teslim alma tarihinde veya takip eden 15 takvim günü içinde kararlaştırılan şubeye gelmemesi durumunda Global Exchange rezervasyonu iptal edilmiş sayar.

2. İadeler:

Rezerve edilen tutarı tahsil ettikten sonra müşterinin bu tutarı iade etmek için 15 takvim günü vardır. Yalnızca işlem tutarının tamamı ve işlem sırasında verilmiş seri numarasını taşıyan kuponlar iade alınır. Müşterinin iade işlemini gerçekleştirebilmesi için Türkiye'deki döviz bürolarımızdan birine giderek alım satım işleminin orijinal makbuzunu sunması gerekir.

İadeler yalnızca döviz alım satım işlemini yapan kişi tarafından talep edilebilir ve söz konusu kişinin alım satım işlemi için kullandığı kimlik belgesini ibraz etmesi gerekir.

Banknotların seri numaralarının işlem sırasında el değiştiren banknotlarla uyumlu olduğu doğrulandıktan sonra Global Exchange karşılık gelen tutarı geri öder. Geri ödemeler yalnızca nakit olarak yapılır.

II.- MÜŞTERİ HİZMETLERİ.

Global Exchange, faaliyetlerini düzenleyen hükümler gereğince, kullanıcıları aşağıdaki adreslerden birine yazarak şikayetlerini ve hak taleplerini ulaştırabilecekleri bir Müşteri Hizmetleri departmanının bulunduğu konusunda bilgilendirir:

Posta Adresi: GLOBAL EXCHANGE DÖVİZ TİCARET YETKİLİ MÜESSESE A.Ş.

Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy / İstanbul

Web Sitesi: Web sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla: https://www.globalexchange.com.tr/

E-posta: İletişim Formu

Departmanımız, kendisine ulaşan şikayet ve hak talepleri ile ilgilenerek bunları iki ay içinde sonuçlandıracak ve kullanıcıyı işlemin sonucu hakkında kullanıcı tarafından seçilen yolla bilgilendirecektir.

 

GLOBAL EXCHANGE DÖVİZ TİCARET YETKİLİ MÜESSESE A.Ş. Temmuz 2019.

Global Exchange'de döviz hizmetleri konusunda uzmanlaşmaktayız:

  •   22 ülkede 325 şube
  •   2.500'den fazla çalışan
  •   Yılda 8 milyondan fazla müşteri
  •   Günde 22.000'den fazla işlem
  •   Döviz alım-satım hizmetleri 24/7